כיצד תגני על שיערך מנזקי החום של מחליק שיער?

פורסם ע"י דרך השיער ב-

מחליק שיער או מסלסל שיער מסייע לך להעניק לשיערך את המראה שאת מבקשת, במקום ובזמן המתאים לך. למרבה הצער, שימוש יומיומי או שגוי במחליק שיער עלול לגרום לנזק גדול למראה השיער שלך ויצריך טיפול שיקום ארוך. שיער שנפגע מחום גבוה יראה דהוי וללא ברק, יבש ועם קצוות מפוצלים. אם אינך יכולה לוותר על שימוש יומיומי במחליק שיער, ישנם כמה דרכים לצמצום הפגיעה בשיער מפגעי החום.

למעשה ישנן שתי דרכים להגן על השיער מפני חום: סוג המכשיר וטכניקת שימוש  ודרך הגנה שניה היא שימוש בתכשירי הגנה לפני ואחרי הטיפול.

 טכניקה ומחליק שיער מתאים

סוג מחליק שיער: השימוש במחליק שיער מצריך ידע ומיומנות לקבלת תוצאות טובות וללא פגיעה בשיער. הכול מתחיל בבחירת מחליק שיער איכותי אשר ממעיט את הפגיעה בשיער. בבואנו לרכוש מחליק שיער המגן על השיער, נעדיף מחליק שיער קרמי, שלו פלטות החלקה עם ציפוי קרמי ואם התקציב מאפשר, נעדיף מחליק שיער עם ציפוי טורמלין Tourmaline. החומר הקרמי הוא בעל תכונות פיזור חום אחיד ושמירה על החום לאורך זמן. כך, הטמפרטורה אחידה על משטח ההחלקה והשליטה על החום פשוטה יותר. בכדי לקבל שליטה על טמפרטורת המחליק, ישנם מחליקי שיער בעלי צג חיווי טמפרטורה מדויקת. טורמלין, אשר מופיע בטבע בצורת מינרל סיליקט, בעל תכונות רבות שהמיוחדות ביניהן הן פליטת יונים שליליים בעת חימום. השימוש במחליק שיער טורמלין שומר על לחות השיער בזכות היונים השלילים המופקים מהמינרל בזמן חימום ומייבשים את השערה מן הפנים כלפי לחוץ וסגירתה וכך נשמרת לחות חיונית למראה בריא ומלא ברק. כמו כן, הטורמלין מסייע בצמצום החשמל הסטטי הנוצר בעת משיכות ההחלקה וכך השיער נשאר יציב ואחיד.

טכניקה נכונה: מחליק שיער הינו מכשיר המייצר חום עד לטמפרטורה של כ-240 מעלות צלזיוס. הכלל החשוב ביותר בשימוש עם מחליק שיער הוא התאמת מידת החום לסוג ואורך השיער. שימוש לא זהיר במחליק עלול לגרום לפגיעת חום בשיער, ייבושו ודהייתו. כפי שכבר תארנו במאמר "כיצד לבחור מחליק שיער המתאים לשיערך?", לכל סוג של שיער נדרשת טמפרטורת עבודה אחרת. לשיער דליל או פגום - טמפרטורה נמוכה, שיער עבה או מקורזל – טמפרטורה גבוהה. בזמן העבודה התאימי את עוצמת החום למינימום הנדרש על מנת לקבל את התוצאה הרצויה.

לפני השימוש במחליק ייבשי את השיער. את ההחלקה עצמה בצעי במשיכות אחידות וללא שהות מיותרת על השיער. אל תשאירי את המחליק על השיער יותר מכמה שניות בודדות בכל נקודה.

כאן תוכלי לראות את כל מחליקי השיער שלנו 

תכשירי הגנה לשיער

שימוש בתכשירי שיער שונים מסייע להגן על השיער ולשקם שיער פגום שנפגע.

שמפו ללא מלחים  –זהו שמפו שאינו מכיל מלחים הפוגעים בשכבת הקרטין הטבעית של השיער. יש להקפיד לחפוף בשמפו שאינו מייבש את השיער ומזין אותו בחומרי הזנה טבעיים.

מסיכת הזנה - מזינה את השיער לעומק בחומרי שיקום, ומסייעת למראה מלא ברק ושיער רך, השימוש בה כפעמיים עד שלוש בשבוע ועל פי הצורך. לשימוש יומיומי מומלץ להשתמש בקרם לחות סרום – תכשיר המסייע בשיקום השיער, מחזיר את הלחות והברק של שיערך. הסרום מכיל ויטמינים וחומרי לחות המחזקים את השיער והקרטין הטבעי. מומלץ להשתמש בסרום על שיער לח או רטוב לאחר מקלחת.

שמן הזנה – שמן העשוי מצמחים המעשיר את השיער, מסייע להגנת עור הקרקפת ותורם לחסינות השערה. ניתן לשימוש יומיומי על שיער יבש או רטוב.

קרטין – הקרטין הינו פרוטאין ממנו עשויה השערה. מחליק שיער קרטין הינו מחליק המשלב הזרקת קרטין לשיער בחום תוך כדי ההחלקה. התוצאה היא שיער מחוזק ובריא, ללא חשמל סטטי, מתייבש בקלות ואינו מושפע מלחות.

סיליקון – הסיליקון הינו תכשיר שמן המכיל תרכובת סיליקונים מועשרת בחומרי הזנה ומשמש בעיקר לטיפול בקצוות מפוצלים. השימוש בו יומיומי ובקצוות השיער. הסיליקון מגן על השיער מפגע חום לפני ואחרי טיפול במחליק שיער. ישנם סוגי שמן סיליקון שונים אשר נבדלים בחומרי ההזנה ובעיקר בסוג הסיליקונים. נעדיף חומרים הנשטפים במים ושאינם פוגעים בשיער.

סיכום

החלקה והשימוש במחליק שיער יכולים להעניק לשיערך מראה שיער חלק, בריא ומבריק. אך עם זאת זכרי להשתמש במכשיר בתבונה ובזהירות, בטמפרטורה הנמוכה ביותר האפקטיבית לסוג השיער שלך ובבטיחות מעל הכול.

המשיכי כאן לכל מחליקי השיער שלנו


שיתוף פוסט← ישן יותר חדש יותר →