מה מתאים לך? קליפר או טרימר? הכל על מכונת תספורת

פורסם ע"י דרך השיער ב-

גברים בארץ ובעולם משתמשים מדי יום במכונת תספורת Hair Clippers או Hair Trimmer על מנת לקצץ את שיער הראש או הזקן, חזה או רק פאות. אך האם יש ההבדל בינהם? איזו מכונת תספורת תתאים לצרכים שלנו? אז בואו נעשה סדר מההתחלה.

יש המשתמשים במכונת תספורת בבית ויש היוצאים לנסיעות ארוכות וזקוקים למכונת תספורת נטענת. מבחר מכונות התספורת המוצע לנו כיום מאפשר לנו לבחור את המתאימה לנו ביותר ובהתאם לתקציב שלנו. אז בואו נעשה קצת סדר. בתחילת הדרך היו מכונות אלו מכניות ומבוססות על לחיצה ידנית מכנית אשר הניעה את הלהב אשר לרוב היה עשוי מברזל. הברזל רך ומאבד את חדותו במהירות וכן גרם לעיתים לאלרגיות בעור המשתמשים. כיום מכונות התספורת מונעות במנגנוני הנעה חזקים ומשוכללים ומלהבים עשויים סגסוגות מתכת חזקות אשר אינן גורמות לאלרגיה בעור ועם זאת אינן נשחקות במהרה. רוב מכונות התספורת מאפשרות שינוי גובה להב על ידי מתג, ידית או טבעת ומיעוטן בעלות להב קבוע. מידות הלהב מציינות את גובה השיער הנותר לאחר הקיצוץ. מסרקי הגבהה המצורפים לערכת המכונה מאפשרים קיצוץ השיער בגבהים שונים ויצירת תספורת עם מדרג בגובה השיער.

באופן עקרוני, עולם מכונות התספורת מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות: קליפר (Hair Clipper) או טרימר (Hair Trimmer).

מכונת תספורת מסוג Hair Clipper –מצוידת בלהב קבוע או משתנה בגובה של כ-0.8 מ"מ ומעלה ומטרתה העיקרית לקיצוץ שיער ארוך או קשה וגס, זקן או שיער חיות מחמד. מבנה המכונה גדול ומאפשר הנעה חזקה או סוללה נטענת חזקה. מכונת התספורת לחיות מחמד בנויה היטב ומצוידת במנוע חזק ובעל הספק גבוה, עם להב אשר מרווח השיניים בו גדול ומאפשר עבודה עם שיער גס, עבה וצפוף כשל פרוות כלבים.

מכונת תספורת מסוג Hair Trimmer – נקראת גם "מכונת תספורת פיניש", מצוידת בדרך כלל בלהב קבוע ובגובה מקסימלי של 1.2 מ"מ. ייחודה של מכונת הטרימר הוא באפשרות לחיתוך קווי פאות, זקן וקיצוץ לקרחת. מבנה המכונה קטן ומאפשר אחיזה וגישה נוחה לקיצוץ וקווים. לביצוע עצמי של קרחת מומלץ מכונה קטנה ככל האפשר אשר תוחזק בנוח בכל צורה בכף ידך.

מכונת תספורת לפיניש

 

מאפיינים עיקריים של מכונות תספורת:

להב : בנוי משתי יחידות, אחד קבוע והשני נע עליו מימן לשמאל בתנועת גזירה.

סוג החומר ממנו עשוי הלהבים - זהו אולי הרכיב החשוב ביותר במכונת תספורת ויקבע את איכות ונוחות הקיצוץ. הלהב הפשוט והזול ביותר הוא להב ברזל המגיע במכונות תספורות זולות ופשוטות ואינו מומלץ לשימוש עכב בלאי סכין גבוה וסיכוי לפגיעה אלרגנית בעור המשתמש. להב קרמי הינו חלופה מועדפת על להב הברזל שכן אינו גורם לאלרגיה ועם זאת נשחק פחות מלהב הברזל. את הלהב הקרמי נמצא במכונות תספורת זולות ובסיסיות לשימוש ביתי. במכונות תספורת מקצועיות נפוץ להב סגסוגת (תרכובת) מתכת מתקדמת כדוגמת סגסוגת כרום, פחמן או טיטניום כמו במכונת התספורת F1y. להבים אלו חזקים ביותר ואינם נשחקים במהרה, אינם גורמים לאלרגיה לעור ומספקים חווית תספורת נוחה וקלה.

סוג הלהב – קבוע או ניתן לניתוק. להב הניתן לניתוק עדיף על פני מכונת תספורת עם להב קבוע. ניתוק הלהב מאפשר ניקוי ושימון הלהב וכן החלפתו בעת הצורך.

צורת להב – להב רגיל אינו מאפשר גישה לקיצוץ שיער באוזניים או נחיריים, לכן ישנן מכונות תספורת טרימר המצוידות בלהב בצורת האות T ולכן נקרא גם T Blade. להב זה בעל מבנה צר המאפשר קיצוץ שיער במקומות שבהם הגישה מוגבלת – אוזניים, נחיריים וכד'.

 הספק חשמלי:

ההספק החשמלי מציין את עוצמת ההנעה של המכונה ומסומן ב"וואט" (Watt ). באופן עקרוני ככל שההספק גבוה יותר כך המכונה תקצוץ את השיער בקלות יותר וללא "היתקעות" בשיער. אך כדאי לשים לב כי סוג הנעת הלהב של מכונת תספורת - מנוע סיבובי או הנעה מגנטית, משפיע על העברת הכוח ללהבים. הספק מכונה מקצועית יהיה 5 וואט ומעלה ולכן נעדיף מכונה עם הספק גבוה.

 סוגי הנעה:

הנעת מנוע סיבובי – מנוע סיבובי בעל ציר המניע את הלהב. קיים במכונות תספורת ביתיות ומקצועיות. יתרונו במחיר הזול יחסית. החיסרון – מתחמם, בלאי גבוה, רועש ורוטט.

הנעה מגנטית – מבוססת על שנאי מגנט המפעיל כוח אלקטרו-מגנטי על מוט אשר מניע את הלהב. היתרון – בלאי נמוך עד אפסי בגלל מיעוט חלקים נעים, יעילות חשמלית גבוהה, הנעה שקטה ביותר, אין ירידה בעוצמה עם השימוש. דוגמה למכונת תספורת עם הנעה מגנטית

 

חשמלית או נטענת:

מכונת תספורת חשמלית - מאפשרת עבודה רציפה וללא תלות בטעינת סוללות. כמו כן, עוצמת המכונה לא תשתנה עם השימוש. השימוש בהזנת חשמל ישיר מאפשר שימוש במנועים רבי עוצמה ולאורך שנים.

חיסרון – תלות מלאה בזמינות לחשמל, כבל חשמל מגביל את מרחק העבודה משקע הרשת ופוגם בנוחות העבודה.

מכונת תספורת חשמלית נטענת - מאפשרת עבודה ללא חיבור ישיר לרשת החשמל. זמן טעינת סוללות בין שעתיים לכמה שעות בודדות מאפשר עבודה של שעה עד ארבע שעות ללא טעינה נוספת. היתרון כמובן הוא בניידות ובנוחות העבודה ללא כבל חשמל. החיסרון – יש צורך בהטענת המכונה מדי כמה שימושים, ירידה בקיבולת הסוללות לאחר תקופת מחזורי טעינה ופריקה של המכונה. מרבית  מכונות התספורת הנטענות המקצועיות מצוידות בסוללות ניקל-מיטל או ליתיום המספקות הספק גבוה וזמן עבודה ארוך ללא ירידה בעוצמה.

 אביזרים נוספים:

מסרקי הגבהה – מגיעים במידות שונות ומאפשרים קיצוץ שיער במידות שונות. המסרק מולבש על להב המכונה. המסרקים מוצעים בעיקר במידות 3מ"מ ועד 12מ"מ.

 סיכום:

מכונת תספורת לשימוש קבוע הינה פריט חשוב לטיפוח הגבר וכמובן השקעה כספית לא מבוטלת. ראינו שהמאפיינים החשובים ביותר הם סוג ואיכות הלהב ועוצמת ההנעה של המכונה. לכן, לאחר שהחלטנו אם ברצוננו בטרימר או קליפר ובהתאם לתקציב, נבחר את המכונה החזקה ביותר עם הלהב המתאים לקיצוץ שאנו מבקשים. אלו התכונות העיקריות אשר משפיעות על איכות ונוחות הקיצוץ. שאר המאפיינים מוסיפים לנוחות העבודה ותלויים בתקציבכם.

אנו מציעים מכונות תספורת מקצועיות עם להבים איכותיים והנעה רבת עוצמה, חשמליות או נטענות עם זמן שימוש עד 4 שעות עבודה ללא טעינה, וכמובן שירות ואחריות יצרן על כל המוצרים.

המשך כאן לצפייה בכל מכונות התספורת שלנו


שיתוף פוסט← ישן יותר חדש יותר →